یکی از بهترین روش های مطالعه و یادگیری چیست؟

یکی از بهترین روش های مطالعه و یادگیری چیست؟

مدت زمان تخمینی مطالعه این مقاله ۲ دقیقه می باشد.

مقدمه

روش های مطالعه و یادگیری بسیار مختلف و گوناگون اند.یکی از بهترین این روش های مطالعه و یادگیری تکنیک دور ریختن زباله های ذهنی می باشد.خیلی از دانش آموزان و یا دانشجویان با مشکل فراموش کردن اطلاعات در حافظه مواجه هستند.آنها احساس می کنند این فراموشی به علت ضعیف بودن ذهن و حافظه شان می باشد.ولی باید بدانند که استعداد تمام انسان ها یکسان است فقط باید از روش های تقویت حافظه استفاده کنند تا به کمک این تکنیک ها در جهت افزایش بهره وری مغزشان حرکت کنند.

شرح یکی از روش های مطالعه و یادگیری

بعضی مطالب که در حافظه انسان جای دارد کاملا بی استفاده می باشند این اطلاعات به علت اینکه قسمتی از حافظه را اشغال کرده اند مانع ورود مطالب جدید به حافظه خواهند شد.
دور ریختن این زباله های ذهنی یک روش صحیح مطالعه و یادگیری محسوب می شود.در واقع مغز انسان مانند یک کارخانه می ماند که ماده اولیه را می گیرد و محصول تولید می کند و اگر مواد اولیه خوبی نداشته باشیم منجر به محصول خوبی نخواهد شد و این مواد اولیه تبدیل به ضایعات می شوند که اگر این ضایعات را خارج نکنیم مزاحمت برای ورود مواد اولیه جدید داخل کارخانه ایجاد می کنند.

 براساس تحقیقاتی مغز انسان در هر روز پنجاه هزار تا شصت هزار فکر از ذهن انسان عبور می کند که از این تعداد افکار بخشی افکار زائد به حساب می آیند که باید از ذهن خارج شود در غیر این صورت تمام فضای مفید مغز را اشغال می کند.

در حقیقت باید در طول شبانه روز زمان ویژه ای را به این افکار اختصاص داد گاهی اوقات در طول شبانه روز هنگامی که مشغول انجام کاری هستید یک فکر وارد ذهنتان می شود و تا جایی آنرا پرورش می دهید که به کلی فراموش می کنید مشغول انجام چه کاری بودید.

برای رفع این مسئله یک ساعت در شبانه روز اختصاص دهید که افکار مزاحم را روی کاغذ بنویسید در این صورت این افکار از ذهنتان پاک شده و این روش مانند یک داروی تقویت حافظه عمل میکند اما اگر باز این افکار سراغ شما آمد می توانید بگویید حتما در فرصتی مناسب به شما رسیدگی می کنم.

یکی از بهترین روش های مطالعه و یادگیری چیست؟

نتیجه گیری

طبق تحقیقات انجام شده کسانی که از دور ریختن زباله های ذهنی که یکی از روش های مطالعه و یادگیری و از راه های افزایش تمرکز می باشد به مدت 4 هفته استفاده کردند حدود 35%به قدرت تمرکز ذهن شان اضافه کردند.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی

تاریخ ارسال: 1395/11/11
تعداد بازدید: 487

ارسال نظر


طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع